BUİK

Türkiye’nin en köklü öğrenci kulübü Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, 66 yıldır süregelen yenilikçi ve öncü bir vizyonu ile her sene olduğu gibi bu sene de birbirinden başarılı çalışmalara imza atıyor.1953 yılında Robert Koleji bünyesinde İş İdaresi ve Talebe Cemiyeti adı altında kurulan kulüp, 1975’te İşletme Kulübü olarak anılmaya başlamış, 1990 yılında ise İşletme ve Ekonomi Kulübü adını almıştır.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri başta olmak üzere tüm öğrencilere, iş dünyasını tanıtarak kariyer planlamalarını doğru yapmaları için; ilgi alanlarını keşfetmeye, kendilerini geliştirmeye, farklı düşünerek sınırlarını zorlamaya, teorik bilgilerini pratiğe dönüştürerek deneyim kazandıran çalışmalarda bulunmaya yönlendirmek gibi sorumluluk gerektiren bir misyon yüklenmiştir.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü yönetim kurulu 1 başkan ve 6 yönetim kurulu üyesinden oluşmaktadır. Her yönetim kurulu üyesi eş zamanlı olarak bir alt kurulun direktörlük görevini de yürütmektedir.

Alt kurullarımızın her biri kendi alanlarında çalışmalar yürütmekte ve sene boyunca birbirinden farklı aktiviteler ortaya çıkarmaktadır.